Strict Standards: Non-static method modGTranslateHelper::getParams() should not be called statically in /home/webs/srlin.com/ftp/2012/modules/mod_gtranslate/mod_gtranslate.php on line 13 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/webs/srlin.com/ftp/2012/modules/mod_gtranslate/tmpl/default.php on line 115
Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/webs/srlin.com/ftp/2012/modules/mod_gtranslate/tmpl/default.php on line 130 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/webs/srlin.com/ftp/2012/modules/mod_gtranslate/tmpl/default.php on line 142 Czech English French German Russian Yiddish
Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically in /home/webs/srlin.com/ftp/2012/components/com_phocagallery/router.php on line 38 Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically in /home/webs/srlin.com/ftp/2012/includes/application.php on line 539 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/webs/srlin.com/ftp/2012/components/com_phocagallery/router.php on line 38
Get Adobe Flash player
Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/webs/srlin.com/ftp/2012/templates/srlin_3_4_10_03_10_2012_leto/classes/ArtxContentSingleArticle.php on line 41 Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/webs/srlin.com/ftp/2012/includes/application.php on line 539

Hasičské soutěže

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/webs/srlin.com/ftp/2012/templates/srlin_3_4_10_03_10_2012_leto/functions.php on line 618

Hasiči Srlína na THL v Řepči

SDH-Srlin-Repec-2013

SDH Srlín vyrazil v sobotu dne 3.8.2013 na Táborskou hasičskou ligu [THL] do Řepče. Na tuto soutěž jezdí naše družstvo mužů již tradičně každým rokem. Na této soutěži má náše družstvo možnost porovnat síly s mnohem rychlejšími sbory a také zde může zjistit své rezervy. 

V letošním roce se THL v Řepči zúčastnilo 27 družstev mužů a 12 družstev žen.

 Na THL mají družstva 4 minuty na přípravu základny a časy útoku jsou velice nízké, tudíš i při velkém počtu družstev soutěž plynule a poměrně rychle utíká. Avšak i kvůli tomuto počtu si družstva dopředu rezervují startovní pořadí. A tak jsme ani my nelenili a rezervovali jsme si prozatím volné sedmnácté místo. 

Celá soutěž THL je však i velice kvalitně připravená. Celou soutěž komentuje DJ a navíc každému družstvu zahraje song do rytmu, aby se jim lépe běželo. Dále je zde digitální časomíra s ukazately času, což také podstatně zvedá úroveň soutěží. Na této soutěži ovšem nezáleží na tom, jestli jste adept na první, či poslední místo. Ostatní družstva společně s diváky zde podporují a burcují vždy běžící družstvo k nejlepšímu výkonu.

Naše družstvo bylo na soutěži v Řepči doplněno košíkem a savicemi ze soutěžního družstva Řepče A. Díky tomu jsme po soutěži zjistili, že máme obrovské rezervy v nalévání. Díky rychlému nalití jsme sice neměli úplně natažené B hadice, avšak i tak se to podepsalo na našem doposud nejrychlejším čase 26,06s. Oproti loňskému ročníku je zde rozdím cca 10s, což je propastné (26,06s vs. 36,86s). V roce 2011 jsme se neúčatnili a rok předtím jsme na THL požární útok nedokončili. Letošní ročník i přes umístění s časem 26,06s na 20. místě byl pro naše družstvo mužů úspěšný. Zvedli jsme opět naše možnosti, ikdyž na prvního v Řepči stále ztrácíme necelých 10s (1. místo - Bohdalín - 16,83s). Naše běžné časy na tři B se pohybují přibližně kolem 30s.

Výsledky mužů na THL v Řepči

Výsledky žen na THL v Řepči

Na THL v Řepči jsme také propůjčili naši techniku, až na košík, SDH z Podboří. Věříme že byli s naším materiálem spokojeni a že jim i pomohl k pěknému 21. místu s časem 29,37s.

Video požárního útoku SDH Srlín na THL v Řepči 2013 - výsledný čas 26,06s (P. proud 25,12s; L.proud 26,06s)

 Složení našeho soutěžního družstva mužů: 

  • Košík      - Vozábal Josef  (propůjčen: SDH Řepeč) [4,51s - koš ve vodě]
  • Savice     - Vozábal Jiří  (propůjčen: SDH Řepeč) 
  • Stroj      - Hronec Martin [8,76s - voda z mašiny]
  • Béčka      - Koliha Milan
  • Rozdělovač - Černohorský Martin [17,31s - voda na rozdělovači]
  • L.proud    - Kolář Miloš  (záskok: SDH Podboří) [26,06s - sestřelen terč]
  • P.proud    - Souhrada Zdeněk [25,12s - sestřelen terč]

    Velitel soutěžního družstva: Souhrada Zdeněk

 Dle jednotlivých mezičasů můžeme poměrně určit, kde máme nedostatky. Také musíme poděkovat za nalití vody do mašiny Řepči. Díky tomu také víme, že i naše nalití (SDH Srlín) je velice pomalé. Pak máme rezervy také u Béček, ale to snad doladíme rukávem a jiným systémem. Také máme neduh v podobě malého tlaku z mašiny. Máme spoustu rezerv, které budeme muset alespoň trochu zkusit vyřešit. Ikdyž znáte to, každý podle sebe umí to své nejlépe. Po této soutěži se však spousta drobností a neduhů ukázala.

Po vyhlášení soutěže v požárních útocích následovala doplňková disciplína o sele. Muži přenášeli plný 50l sud z místa A kolem kolíku zpět do místa A. Ženy pak následně rozhodili hadici typu C a museli ji opět smotat. Podívaná to byla zajímavá, avšak přesvěčte se sami a podívejte se na zástupce z SDH Srlín při nesení sudu.

 Po ukončení soutěže zde probíhala volná zábava. A pocelýden, až do pozdních hodin zde hrál DJ Honza Pekárna - večerní disco od 20:00 a vstup byl zdarma.